Resultat Park Running 2015

Resultat Humlegården – Damer

1 Sanna Mustonen – Hässelby 0h 15m 38s
2 Åsa Nylander 0h 18m 16s
3 Erica Lindroth – – 0h 20m 19s
4 Mia Edvardsson – Hässelby SK – 0h 20m 22s
5 Annie Danska – Avonova Active Tumba 0h 20m 55s
6 Jonna Strand – – 0h 21m 15s
7 Filippa Bång – Avonova Kungsholmen 0h 21m 38s
8 Lotta Budtz – – 0h 22m 19s
9 Anne-Lie Ridefors – – 0h 22m 45s
10 Sissel Json Lind 0h 22m 47s
11 Lena Norström – Avonova Active Klara 0h 22m 54s
12 Therése Ädling – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 23m 11s
13 Anna Tarring – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 23m 26s
14 Jessica Nylander 0h 23m 26s
15 Lovisa Gustavsson – – 0h 23m 27s
16 Sandra Lindroth – – 0h 23m 29s
17 Marie Rang – Advokatfirman Lindahl KB – The Flaming Marshmallows 0h 24m 7s
18 Karin Ljungman 0h 24m 23s
19 Margareta Haltorp – KSIF – 0h 24m 45s
20 Viktoria Olofsson – – 0h 25m 9s
21 Eva Bönnemark Linna – ÄLVSJÖ – 0h 25m 39s
22 Marianne Lybeck – Avonova Active Kungsholmen 0h 26m 3s
23 Anneli Lundin Schenatz – – 0h 26m 13s
24 Nina Skoglund 0h 27m 10s
25 Paris Gerami – Avonova Active Klara Strand 0h 27m 12s
26 Maria Enander – Avonova Active Kungsholmen 0h 28m 9s
27 Magdalena Janki – – 0h 29m 12s
28 Mia Johansson 0h 29m 25s
29 Maria Hagström – Avonova Active City 0h 29m 39s
30 Liza Sjöström 0h 29m 43s
31 Birgitta Segerfelt – Avonova 0h 29m 48s
32 Tove Norman 0h 30m 0s
33 Eva Orling – Avonova Active Sergel 0h 30m 5s
34 Christine Wiik – Avonova Active Klara 0h 31m 10s
35 Yvonne Sjöblom – Avonova Active Tyresö 0h 33m 7s
36 Klara Holmstedt – – 0h 33m 16s
37 Maria Johansson – – 0h 34m 32s
38 Ann Bergström – – 0h 36m 4s
39 Anna Reinholdz – – 0h 40m 35s

Resultat Humlegården – Herrar

1 Björn Evertsson – Storådalens SK 0h 15m 5s
2 Jonas Leandersson – SNO 0h 15m 33s
3 James Frixou – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 18m 34s
4 Peter Lindström – – 0h 18m 46s
5 Olof Liliengren – – 0h 18m 51s
6 Lucas Fredsson – – 0h 19m 2s
7 Per Sohlberg – Stockholm – 0h 19m 7s
8 Mikael Norrgård – Stockholmstullens IF – 0h 19m 24s
9 Joacim Haag – – 0h 19m 52s
10 Henrik Wolff 0h 20m 11s
11 Nils Gustafsson 0h 20m 25s
12 Peter Ericsson – – 0h 20m 31s
13 Erik Andersson – – 0h 21m 15s
14 Niklas Johansson 0h 22m 16s
15 Crister Bäcklund – – 0h 22m 42s
16 Tore Holst – Avonova Active Kungsholmen 0h 26m 14s
17 Oskar Johansson Estmer – – 0h 34m 31s
18 Erik Reinholdz – – 0h 40m 40s

 

Resultat Vitabergsparken – Damer

1 Åsa Nylander 0h 19m 15s
2 Erica Lindroth – – 0h 21m 22s
3 Filippa Bång – Avonova Active 0h 23m 14s
4 Annie Danska – Avonova Active Tumba 0h 23m 15s
5 Jonna Strand – – 0h 23m 44s
6 Karin Ljungman 0h 23m 47s
7 Anne-Lie Ridefors – – 0h 23m 55s
8 Christina Delryd – Avonova Active 0h 24m 0s
9 Annie Kabala – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 24m 5s
10 Therése Ädling – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 24m 17s
11 Lovisa Gustavsson – – 0h 24m 27s
12 Christine Wiik – Avonova Active Klara 0h 24m 33s
13 Helena Johansson 0h 24m 34s
14 Amanda Frantz – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 24m 40s
15 Sandra Lindroth – – 0h 25m 22s
16 Jessica Nylander 0h 25m 33s
17 Lotta Budtz – – 0h 25m 36s
18 Lena Norström – Avonova Active Klara 0h 25m 36s
19 Gloria Reyes – – 0h 26m 7s
20 Lovisa Forsman – Amfa Bank – 0h 26m 15s
21 Margareta Haltorp – KSIF – 0h 26m 35s
22 Vibeke Jansson – Ekodromeda – Girls 0h 26m 56s
23 Julia Melin – – 0h 27m 0s
24 Sandra Smith 0h 27m 25s
25 Vicky Ahnstrand 0h 27m 55s
26 Viktoria Olofsson – – 0h 27m 57s
27 Marianne Lybeck – Avonova Active Kungsholmen 0h 28m 24s
28 Christine Ripås 0h 28m 29s
29 Paris Gerami – Avonova Active 0h 28m 35s
30 Anna Skånberg 0h 28m 40s
31 Anneli Lundin Schenatz – – 0h 28m 47s
32 Katarina Peters – Amfa Bank AB – 0h 29m 13s
33 Maria Johansson 0h 29m 16s
34 Eva Bönnemark Linna – ÄLVSJÖ – 0h 29m 18s
35 Mia Johansson 0h 29m 28s
36 Nina Skoglund – Ekodromeda – Girls 0h 29m 50s
37 Teresia Gerdén 0h 29m 57s
38 Liza Sjöström – Ekodromeda – Girls 0h 30m 35s
39 Magdalena Janki – – 0h 31m 37s
40 Lena Svensson – Avonova Active Klara 0h 31m 39s
41 Eva Orling – Avonova Active Sergel 0h 32m 9s
42 Katarina Andrén 0h 32m 59s
43 Birgitta Segerfelt – Avonova Active 0h 33m 35s
44 Klara Holmstedt – – 0h 34m 0s
45 Yvonne Sjöblom – Avonova Active Tyresö 0h 36m 9s
46 Ann Bergström – – 0h 37m 37s
47 Agneta Nyberg 0h 43m 50s
48 Marjan Hushvar – Amfa Bank – 0h 44m 36s
49 Maarit Modig – Amfa – 0h 44m 57s

Resultat Vitabergsparken – Herrar

1 James Frixou – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 19m 32s
2 Per Sohlberg 0h 19m 38s
3 Malcolm Wiberg – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 20m 21s
4 Henke Gustafsson 0h 20m 26s
5 Lucas Fredsson – – 0h 20m 32s
6 Mikael Norrgård – Stockholmstullens IF – 0h 20m 45s
7 Olof Liliengren – – 0h 20m 51s
8 Peter Lindström – – 0h 21m 0s
9 Erik Andersson – – 0h 21m 50s
10 Peter Ericsson – – 0h 22m 23s
11 Rickard Schöffel 0h 22m 31s
12 Adam Eriksson – – 0h 22m 56s
13 Erik Fornander 0h 23m 2s
14 Crister Bäcklund – – 0h 23m 30s
15 Mattias Axelsson 0h 23m 45s
16 Anders Braathen – – 0h 23m 56s
17 Dag Lindberg 0h 25m 38s
18 Ruben Malmborg – Lima If – 0h 26m 10s
19 Roger Enarsson 0h 26m 30s
20 Lasse Höijer 0h 27m 2s
21 Christoffer Lönnquist 0h 27m 43s
22 Tore Holst – Avonova Active Kungsholmen 0h 28m 29s

Resultat ”4-dagars” – uppdateras

Damer

Åsa Nylander 40.49
Erica Lindroth 48.01
Filippa Bång 48.56
Jonna Strand 50.00
Annelie Ridefors 51.16

Herrar

Morgan Mildedahl 37.35
Daniel Lind 41.13
Per Sohlberg 41.30
James Frixou 42.06
Mikael Norrgard 43.15

Resultat Tantolunden – Damer

1 Åsa Nylander 0h 20m 55s
2 Erica Lindroth 0h 24m 3s
3 Filippa Bång 0h 25m 43s
4 Christina Delryd – Avonova Active 0h 25m 59s
5 Jonna Strand – – 0h 26m 11s
6 Anne-Lie Ridefors – – 0h 26m 27s
7 Lovisa Gustavsson – – 0h 26m 34s
8 Sandra Lindroth – – 0h 27m 2s
9 Karin Ljungman 0h 27m 9s
10 Therése Ädling – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 27m 20s
11 Jessica Nylander 0h 27m 25s
12 Lena Norström – Avonova Active Klara 0h 27m 32s
13 Anna Tarring – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 27m 41s
14 Christine Wiik – Avonova Active Klara 0h 28m 2s
15 Marie Rang – Advokatfirman Lindahl KB – The Flaming Marshmallows 0h 28m 7s
16 Eva Berzell 0h 28m 8s
17 Vibeke Jansson 0h 28m 49s
18 Marina Ruokolainen – Spårvägen 0h 29m 2s
19 Viktoria Olofsson – – 0h 29m 53s
20 Anneli Lundin Schenatz – – 0h 29m 59s
21 Marianne Lybeck – Avonova Active Kungsholmen 0h 30m 16s
22 Karin Wallander – Tisslabo – 0h 30m 46s
23 Eva Bönnemark Linna – ÄLVSJÖ – 0h 31m 34s
24 Maria Johansson – – 0h 32m 5s
25 Merete Hansen 0h 32m 11s
26 Mia Orling 0h 32m 15s
27 Liza Sjöström 0h 32m 19s
28 Nina Skoglund 0h 32m 49s
29 Magdalena Janki 0h 32m 53s
30 Eva Orling – Avonova Active Sergel 0h 34m 29s
31 Susanne Sjödin 0h 34m 39s
32 Lena Svensson – Avonova Active Klara 0h 35m 5s
33 Birgitta Segerfelt – Avonova Active 0h 35m 8s
34 Yvonne Sjöblom – Avonova Active Tyresö 0h 38m 31s
35 Klara Holmstedt 0h 39m 22s
36 Lotta Hallin – Tisslabo – 0h 40m 2s
37 Marie Häggstrand 0h 41m 44s
38 Lotta Budtz – – 0h 42m 15s

Resultat Tantolunden – Herrar

1 Björn Evertsson – Storådalens SK 0h 16m 31s
2 scott fraser – – 0h 16m 59s
3 Fredrik Grimborg 0h 17m 11s
4 Morgan Miledal 0h 19m 27s
5 Robin Lagerqvist – Ystads IF 0h 20m 7s
6 Daniel Lind 0h 21m 6s
7 Per Sohlberg 0h 21m 21s
8 Erik H Lind – Advokatfirman Lindahl KB – The Flaming Marshmallows 0h 21m 41s
9 James Frixou – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 21m 47s
10 Mikael Norrgård – Stockholmstullens IF – 0h 22m 17s
11 Olof Liliengren – – 0h 22m 35s
12 Joacim Haag – – 0h 22m 49s
13 Malcolm Wiberg – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 23m 0s
14 Lucas Fredsson 0h 23m 12s
15 Carl Axel Morvay – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 23m 37s
16 Johan Wiklund – Conlex – 0h 23m 48s
17 Andreas Mattson – – 0h 24m 20s
18 Peter Eriksson 0h 24m 33s
19 Kjell Ehn – KEN Coaching – 0h 25m 53s
20 Crister Bäcklund – – 0h 26m 10s
21 Karl Rylander 0h 26m 15s
22 Thomas Bringsarve – Castrol Running Club – 0h 26m 17s
23 Anders Braathen – – 0h 26m 22s
24 Adam Eriksson – – 0h 26m 54s
25 Emil Örnsten 0h 27m 25s
26 Marcus Gravestam 0h 28m 2s
27 Lasse Höijer 0h 28m 43s
28 Tore Holst – Avonova Active Kungsholmen 0h 30m 59s
29 Peter Hansson 0h 31m 32s
30 Göran Husén – SISAB – 0h 31m 37s

 

 

Resultat Rålambshovsparken – Damer

1 Åsa Nylander – – 0h 19m 54s
2 Stina Nordström – runday if – 0h 22m 36s
3 Filippa Bång – Avonova Active Kungsholmen 0h 23m 11s
4 Pebbles Höglind – – 0h 23m 28s
5 Erica Lindroth – – 0h 23m 31s
6 Ingela Alverfors – – 0h 23m 38s
7 Jonna Strand – – 0h 23m 44s
8 Helena Johansson – – 0h 24m 5s
9 Annie Kabala – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 24m 16s
10 Anne-lie Ridefors – – 0h 24m 49s
11 Karin Ljungman – Advokatfirman Lindahl KB – The Flaming Marshmallows 0h 25m 8s
12 Lovisa Gustavsson – – 0h 25m 16s
13 Amanda Frantz – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 25m 38s
14 Marie Rang – Advokatfirman Lindahl KB – The Flaming Marshmallows 0h 25m 46s
15 Lena Norström – Avonova Active Klara 0h 25m 47s
16 Anna Tarring – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 25m 48s
17 Therése Ädling – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 25m 52s
18 Sandra Lindroth – – 0h 26m 5s
19 Christine Wiik – Avonova Active Klara 0h 26m 8s
20 Martina Lindqvist – – 0h 26m 9s
21 Jessica Nylander – – 0h 26m 30s
22 Eva Berzell – – 0h 26m 51s
23 Anneli Lundin Schenatz – – 0h 27m 19s
24 Victoria Olofsson – – 0h 27m 40s
25 Julia Melin – – 0h 27m 43s
26 Anna Fleming – – 0h 28m 6s
27 Kerstin Engman – – 0h 28m 9s
28 Vibeke Jansson – – 0h 28m 35s
29 Marianne Lybeck – Avonova Active Kungsholmen 0h 28m 48s
30 Eva Bönnemark Linna – ÄLVSJÖ – 0h 29m 15s
31 Millie ehn – – 0h 29m 48s
32 Eva-Maria Broberg – – 0h 29m 53s
33 Parisa Gerami – Avonova Active Klara Strand 0h 30m 12s
34 Maria Enander – Avonova Active Kungsholmen 0h 30m 23s
35 Maria Johansson – – 0h 30m 36s
36 Nina Skoglund – – 0h 31m 4s
37 Kristina Pettersson – – 0h 31m 6s
38 Tove Norman – – 0h 31m 9s
39 Magdalena Janki – – 0h 31m 20s
40 Mia Johansson – – 0h 31m 29s
41 Liza Sjöström – – 0h 31m 35s
42 Maria Jarsman – – 0h 31m 36s
43 Tina Granåsen-Nyholm – – 0h 31m 59s
44 Maria Hagström – Avonova Active City 0h 31m 59s
45 Lena Svensson – Avonova Active Klara 0h 32m 41s
46 Eva Orling – Avonova Active Sergel 0h 33m 17s
47 Yvonne Sjöblom – Avonova Active Tyresö 0h 33m 26s
48 Anki Rudengren – – 0h 33m 28s
49 Birgitta Segerfelt – – 0h 34m 2s
50 Aylen ”Thecoolcat” – – 0h 34m 37s
51 Andrea Deluz – – 0h 34m 47s
52 Lotta Budtz – – 0h 36m 10s
53 Hillevi Wahl – Vardagspuls.se – 0h 40m 48s
54 Jasmin Spongberg – – 0h 58m 8s
55 Lisa Thilberg – – 1h 4m 48s
56 Pauline Lundberg – – 1h 8m 17s

 

 

Resultat Rålambshovsparken – Herrar

1 Carl-Olov Lannemyr – Team Salming – 0h 16m 37s
2 Fredrik Holmberg – – 0h 16m 38s
3 Björn Forsgren – Ica Kvantum Lilieholmen – 0h 16m 58s
4 Morgan Miledal – Höglandets triathlon – 0h 18m 8s
5 Per Erik Eriksson – – 0h 19m 12s
6 Daniel Lind – – 0h 20m 7s
7 Per Sohlberg – Stockholm – 0h 20m 9s
8 James Frixou – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 20m 19s
9 Anders Axelsson – Boxholms Bruk MK – 0h 20m 20s
10 Carl Axel Morvay – Advokatfirman Lindahl KB – The Insomniacs with Running Problems 0h 20m 45s
11 Mikael Norrgård – Stockholmstullens IF – 0h 20m 58s
12 Malcolm Wiberg – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 21m 30s
13 Lucas Fredsson – – 0h 21m 45s
14 Fredrik Morfeldt – Advokatfirman Lindahl KB – The Hell-Raising Ravens 0h 21m 45s
15 Olof Liliengren – – 0h 21m 56s
16 Joacim Haag – – 0h 22m 53s
17 Erik Andersson – – 0h 23m 6s
18 Andreas Mattson – – 0h 23m 8s
19 Peter Eriksson – – 0h 23m 27s
20 Kjell Ehn – KEN Coaching – 0h 23m 38s
21 Anders Braathen – – 0h 23m 50s
22 Thomas Bringsarve – Castrol Running Club – 0h 24m 32s
23 Crister Bäcklund – – 0h 24m 48s
24 Adam Eriksson – – 0h 25m 14s
25 Lasse Höijer – – 0h 26m 12s
26 Jeremias Lind – Stockholm Stadsmission – 0h 26m 30s
27 Peter Hansson – – 0h 28m 9s
28 Tore Holst – Avonova Active Kungsholmen 0h 28m 45s
29 Göran Husén – SISAB – 0h 28m 57s
30 Felix Björk – – 0h 40m 48s
31 Emil Lundkvist – – 0h 43m 7s